Малюки дуже швидко ростуть і їх неабияк цікавить навколишній світ. Навіть якщо дитина дуже маленька, і не вміє ще відрізняти зиму і літо, вона неодмінно відчуває, що щось змінюється навколо. І батькам потрібно правильно пояснити, що це.
- По-перше, щоб малюк як слід запам’ятав пори року, почніть якомога частіше розповідати йому про них. Робити це можна під час прогулянки, вдома, при перегляді мультфільмів або читанні книг.
Коли йдете з дитячого садочка, розкажіть малюку про сьогоднішній день: яка зараз погода, яка пора року тощо. Під час розповіді акцентуйте увагу на ознаках цієї пори року: які природні явища її характеризують, як одягаються люди, як поводяться тварини в лісі тощо.
- По-друге, обов’язково використовуйте ілюстрації, під час розповідей. Разом з дитиною розглядайте яскраві картинки, на яких зображуються зима, літо, весна і осінь, і аналізуйте їх: запитуйте, яка пора зображена на картинці і як дитинка це зрозуміла. Також картинки можна створювати самому. Наприклад: просіть дитину намалювати річ, яка є лише зимою. Так дитинка швидше навчиться розрізняти пори року.
- По-третє, щоб вивчити місяці, можна використовувати звичайний календарик! Звертайте увагу дитини на картинки, називайте місяці кожного сезону: наприклад, зараз квітень, за ним буде травень, а далі – перший місяць літа – червень. Розповідайте маляті, про відмінності одного місяця від іншого. Наприклад, у вересні збирають урожай, а в жовтні з дерев опадає листя. У грудні випадає сніг тощо.
- По-четверте, коли дитина вже вивчить пори року, і навчиться їх розрізняти, можна розширювати знання і вчити певні характерні ознаки цієї пори. Хорошим помічником у вивченні слів, які відносяться до тої чи іншої пори року є книга “100 слів про пори року/100 words about seasons”. Ця книжечка у формі гри познайомить дитинку з різними періодами року і до того ж допоможе вивчити англійську лексику! А круті інтерактивні завдання в кінці видання дадуть змогу закріпити вивчений матеріал.