Дитячий садок. З одного боку – це місце нових знайомств для вашої дитини, перший “самостійний” період в її житті, але з іншого – плач, істерика і “мама, забери мене додому”. Як же правильно підготувати дитину до дитячого садочка і як розповісти про важливість його відвідування? Зараз розберемося!
Правило №1
Мама для маленької дитини – це ідеальний образ, якому можна вірити, тому, перед тим, як ви збираєтесь йти в садочок, варто заздалегідь підготувати до цього дитину. Розказуйте їй про те, як там цікаво, як багато іграшок і та інших діток, з якими ваш малюк буде гратися і товаришувати. Тоді ви пробудете в дитині інтерес до цього нового загадкового місця, і вона сама буде швидше проситися в садочок.
Не ставте дитину перед фактом, так ви тільки налякаєте її. Нехай краще дитячий садок з самого початку асоціюється у крихітки з чимось хорошим.
Правило №2
Відводячи малюка до дитячого садка, дайте йому взяти з собою його улюблену іграшку – друга, і скажіть при цьому: «Якщо ти захочеш, щоб я про тебе подумала, обійми цю іграшку. Тоді я одразу про тебе подумаю». Ілюзія управління батьками дуже важлива для дитинки. Вона знижує реакцію стресу на нову ситуацію.
Правило №3
Використовуйте різні ігри для того, аби дитина сама захотіла йти в садочок. Наприклад: скажіть, що ви забули іграшку в садочку, і завтра потрібно обов`язково її забрати. Тоді малюк сам захоче повернутись по своє, і тому з охотою йтиме зранку в садочок.
Пов’язуйте садок з хорошими емоціями. Дайте дитині звикнути до нього. У цьому допоможе наша нова книга “Дитячий садок”. Адже у ній розповідається, чим дітки займаються у садочку. Від денного сну до прогулянок, занять та обіду. Так малеча звикне до героїв, які ходять у садок і не сприйматиме його, як щось страшне чи погане.
Правило №4
Розмовляйте з дитиною. У кожного “не хочу йти в садочок” є своя причина. Запитуйте у малечі чому саме вона не хоче, дайте дитині шанс висловити свої почуття. Натомість, розказуйте йому, як сильно ви його любите, запитуйте про інших діток, яких він зустрів у садочку, про іграшки які чекають там на малятко завтра. Намагайтесь відшукати приємні моменти перебування в садку. Але ні в якому разі не порівнюйте малюка з іншими, тоді він буде почуватися гіршим за інших.
Правило №5
Якщо дитина боїться, що її покинуть, існує один цікавий психологічний хід. Коли віддаєте дитину в групу вранці, скажіть, що йдете на роботу, і залиште в шафці дитини ключик. Скажіть, що після роботи ви зайдете за нею, візьмете цей ключ, і разом підете додому. Бо без ключика в будинок не потрапити, так що ви точно не залишите малюка.
Правило №6
Мінімізуйте стрес в період адаптації дитини до дитячого садочка: менше сваріть малюка вдома, проводьте якомога більше часу разом за цікавими і розвиваючими іграми,веселими прогулянками, робіть разом домашні справи.