Ми, дорослі, зазвичай вчимо англійську мову довго і болісно. Шукаємо відповідний спосіб, намагаємося укласти в голові правила іншої лінгвістичної системи, “перевиховуємо” свій артикуляційний апарат для інших звуків.
Дитині набагато легше вчити англійську з нуля: діти буквально вбирають її! Ті граматичні конструкції, які ми старанно вивчаємо, вони моментально “поглинають”. Без аналізу, до якого ще не здатні, а просто так.
Дитина може заговорити і на двох, і на трьох мовах. Головне, постійно з нею займатися. Тому, дорогі батьки, готуємося до виховання англомовних малюків!
З якого віку починати вчити англійську з дитиною?
Чіткої відповіді на це питання немає, оскільки кожна дитина унікальна. Але головне і спільне для кожного – дочекатися, коли у дитини закінчиться процес формування рідної мови. Тобто вона матиме в належній мірі розвинену зв’язну мову. Оскільки кожна дитина розвивається по-різному, то називати якісь точні часові рамки складно. Але існує певний мінімум ≈ з 2,5 років (не раніше).
Вчимо англійські слова з дітьми – ігри
Класичний спосіб вивчення нової лексики – словникові картки (тобто слово + переклад + картинка + транскрипція на звороті). Необхідно запастися темами карток, для початку базовими. До речі, саме такі набори для початківців у нас є складені у чудові коробочки «Мої перші слова»! Коробочку №1 з 10 темами (англійська абетка, домашні тварини, овочі, фрукти, дикі тварини, кольори, іграшки, ягоди, іжа, одяг) можна замовити тут: https://goo.gl/9vxPkb, коробочку №2 з 10 темами (цифри, геометричні фігури, посуд, транспорт, частини тіла, емоції, сім’я, предмети побуту, пори року, лісові тварини) можна замовити тут: https://goo.gl/W7p9mN.
Що далі робити з картками? Ось кілька варіантів:
- Картки можна використовувати для гри в пантоміму. Спочатку ви говорите малюкові англійське слово (і показуєте його на картці), а дитина повинна зобразити це слово жестами. Потім можна грати в “зворотну” пантоміму – дитина зображує тварину, дію, предмет, яку вона витягла, а ви вгадуєте.
- Гра “Show me”. Кладете перед дитиною декілька карток, а потім з цього списку називаєте одне слово – дитина повинна торкнутися потрібної картки.
- “Yes-No game”. Ви демонструєте картки і говорите слова правильно чи неправильно (наприклад, показуючи бегемота, вимовляєте “тигр”). Дитина відповідає “Yes” або “No”.
- Гра “What’s missing”. Розкладаєте ряд карток (4-5 штук). Дивіться на них разом з малюком, проговорюючи слова. Дитина заплющує очі, а ви забираєте одне слово. Назви, що зникло?
- Гра “Jump to …”. Ви розкладає на підлозі картки У вертикальний ряд і даєте дитині завдання дострибнути до якогось слова (чудова гра, якщо малюк занудьгував).
Як навчитися читати англійською?
Починати читати англійські тексти разом можна, коли малюк вже знає окремі слова. Прості сюжети будуть цілком зрозумілі дітям, а картинки роз’яснять незрозуміле.
Якщо яка-небудь книга його по-справжньому зацікавить, то він буде брати її самостійно і розглядати, вивчати (це мотивує, щоб навчитися читати). До того ж, дитина буде очима “фотографувати” слова і запам’ятовувати, як вони виглядають. Отже, основне ваше завдання – зацікавити дитину читанням. Будьте уважні! Систематичне навчання читанню починати бажано з 4 років.
Для розумничків-непосидьків ми маємо книжечку, що ідеально підходить для опанування найпростішою англійською лексики та навичок читання.
Книжечка «Сова в зоопарку» в цікавій ігровій формі познайомить дітлахів з англійськими назвами диких тварин. Щоб ваш малюк став справжнім розумничком, в книжці тексти подано методом «сніжної кулі» – коли до першого слова поступово по одному додаються інші слова, і в результаті виходить повноцінне речення. Такий метод навчання читання допоможе дитині подолати страх перед довгими реченнями, вона швидше запам’ятовуватиме нові слова і легше розумітиме зміст прочитаного.
У текстах використано найпопулярніші слова з тем наших карток для розвитку «Дикі тварини», «Кольори», «Емоції», «Прикметники». Ми рекомендуємо вивчити слова на картках і після читати книгу з вивченими словами в тексті, так дитині легше буде читати і розуміти. Таку методику навчання передбачено методистом у всій серії «Читати англійською просто».
Придбати «Сову в зоопарку» можна за посиланням: https://goo.gl/PuWSM2
Названі вище теми карток шукайте тут: https://goo.gl/qok4fG