Науково доведено, що до 3 років формується до 80% клітин нашого мозку. Стимулювати мозкову діяльність маленької дитини покликана методика роботи з картками.
Суть методики в багаторазовому показі дитині карток з будь-якою інформацією. Показуючи картинки, ви озвучуєте для малюка, що на них зображено. Незважаючи на те, що кожне заняття триває всього кілька секунд, дитина з легкістю запам’ятовує все, чого ви його вчите.
Звичайно, мало лише показувати картинки дитини, необхідно також «вмикати» своє батьківське чуття щодо вподобань і потреб дитини. Рекомендуємо також скористатися нашими порадами.
- Без фанатизму! Не женіться за великим обсягом матеріалу. Навіщо дитині, скажімо, запам’ятовувати 100 кольорів, якщо в іграх з ним ви використовуєте максимум 20? Обирайте оптимальний об’єм інформації, що ви хочете донести дитині.
- Підбираємо цікаве. Краще показувати малюкові ті картки, які йому цікаві на даному етапі розвитку. Так навчання проходитиме невимушено, заняття будуть очікуваними.
- Навчаємо необхідному. Найголовніше, щоб ви могли закріпити пройдене на практиці. Наприклад, у бабусі в селі актуальні будуть картки з тваринами, а перед прогулянкою по місту – з транспортом. До речі, порівнюючи зображення на картці з реальним об’єктом, дитина тренує ще й асоціативне мислення.
- Закріплюємо матеріал. Обов’язково повторюйте пройдений матеріал в іграх. Наприклад, найпростішою грою з картками є “What’s Missing? / Чого бракує?”, вона спрямована на розвиток пам’яті та уваги малюка. Для неї треба розкласти 6 карток у 2 ряди (по 3 картки в ряду). По черзі називайте, що зображено на кожній із карток. Попросіть дитину заплющити очі та приберіть одну картку. Коли малюк повернеться, запитайте: What’s Missing? (Чого бракує?). Дитина повинна пригадати, якої картки бракує.
- Не забувайте про емоційний розвиток. Пам’ятайте, що картки не замінять дитині живого спілкування. Більше розмовляйте з малюком на різні теми, показуйте йому реальний світ і розповідайте про те, як він улаштований.
Дотримуйтеся рекомендацій, хваліть малюка і будьте певними, що при такому вихованні у вас в родині буде рости не просто вундеркінд, а різнобічно розвинена особистість.