Багато батьків, безсумнівно, задаються питанням, в якому віці і як підготувати дитину до навчання в школі. Сучасні діти непосидючі, активні, рідко знайдуться такі, які б слухалися батьків у всьому.
Що слід робити, щоб у дітей було бажання ходити до школи і отримувати знання?
Потрібно розмовляти з дитиною про школу. Наприклад, можна запитати сина чи доньку: «Ти хочеш ходити до школи?», А коли дитина ствердно кивне, слід задати наступне питання: «А що ти будеш там робити?». Трохи подумавши, дитина, звичайно ж, відповість: «Буду гратися». І от з цього моменту потрібно серйозно, психологічно готувати дитину до того, що її чекає в школі. Потрібно розповідати дитині, що на неї чекає багато нового, що вона навчиться швидко писати і читати, стане розумною і освіченою людиною. Потрібно пов’язувати навчання в школі з тим, що подобається дитині, ким вона хоче стати в майбутньому.
Наприклад, якщо дитина бажає бути льотчиком, можна запитати: «А чи знаєш ти, щоб здійснилася твоя мрія, треба добре і багато вчитися в школі?». Потрібно говорити, що в школі малюк отримає початкові знання, які приведуть його у вищу школу, де його будуть вчити керувати літаком. Але для цього потрібно знати й інші предмети.
Можна запропонувати дитині пограти в школу. Для цього слід розставити на килимку улюблені іграшки, вони теж будуть в ролі учнів. Улюблена іграшка буде в ролі вчительки, яка розповість про правила, що потрібно обов’язково виконувати, і те, без чого не варто ходити до школи. На таких заняттях можна навчити дитину правильно сидіти за партою, відповідати на уроках, як поводитися на перерві.
Кожен новий день слід займатися чимось новим: малювати, ліпити, складати слова з карток, вирішувати нескладні завдання.
Батьки побачать, що через деякий час діти звикнуть до такого розкладу і з нетерпінням чекатимуть нові ігри в школу, де є і уроки, і зміни, як в справжній школі. Навіть можна дзвонити у дзвоник, це має особливо сподобатися дитині. Також можна задавати домашнє завдання. Головне, щоб малюк привчився самостійно думати, виявляв кмітливість.