Якщо займатися розвитком дитини у найменшому віці, то, безумовно, в подальшому навчання буде проходити набагато легше, це буде чудовий «старт». У майбутньому дитина буде набагато краще сприймати знання.
Однак методика роботи з картками сама по собі багатьом може здатися «суворою», бо ж передбачає опрацювання значних масивів інформації. Тому навчання за даною методикою повинно бути «розумним»: не потрібно перетворювати заняття в механічний показ карток і концентруватися на розвитку фотографічної пам’яті (показуючи дитині все поряд). Слід зосереджувати увагу на розвитку мислення дитини. Як це робити, читайте нижче.
- Не потрібно гнатися за кількістю, прагнучи показати якомога більше різних карток, краще орієнтуватися на якість.
Що ж таке «якість карток»? Це означає, що для навчання краще брати тільки ту інформацію, яка цікава дитині в даний період розвитку, а головне ту, яку ви зможете закріпити на прикладах в реальному житті або в іграх.
- Кількість показів має бути розумним.
Не треба приставати до малюка з картками по 20 разів на день. Показуйте картки в тій кількості, що прийнятна для вас. Якщо, займаючись з дитиною, ви весь час будете мучити себе думкою про те, що перевантажуєте її, то дитина обов’язково відчує ваш посил.
- Навчання з картками потрібно поєднувати з іншими іграми і заняттями.
Якщо ви занадто зосередитеся на показі карток, забувши про живе спілкування, про пізнання реального світу, про творчий розвиток, ви позбавите свою дитину важливих навичок і умінь. Тож обов’язково комбінуйте види діяльності, перетворюйте навчання на веселу гру.
Наші картки із серії «Розвиток малюка» створені спеціально для потреб найменшеньких діток. Успіхів у навчанні!