Малюк порадував першим словом «мама» чи «тато» і … замовк? Щось показує пальчиком або придумує свої власні слова? Якщо вам складно зрозуміти дитину, не впадайте у відчай! Ми підготували 5 способів «розговорити» малюка. Сподіваємося, вони допоможуть!
- Будьте на рівні дитини, щоб вона не дивилася на вас знизу. «Вид зверху» лякає дитину, або вона просто не чітко бачить, як працюють ваші губи і язик. Краще опуститися до крихітки або взяти його на руки і промовляти слова, дивлячись в його очі. Навіть якщо малюк не повторив за вами слово, він «бачив», як ви промовили його, а це відмінне тренування.
- Говоріть спокійно і позитивно. Якщо ви підвищуєте голос, дратуючись мовчанням малюка, то він відчуває стрес. А під час стресу організм отримує від головного мозку команду: рятуйся або ховайся. Простіше кажучи, мозок переляканого малюка блокує будь-яку пізнавальну роботу.
- Розмовляйте з дитиною про те, що їй цікаво. Обговоріть мультик, який малюк тільки що подивився, чи книгу, яку прочитали разом. Які головні герої, як їх звати? Що він робив? Хто йому допомагав?
- Не кажіть замість малюка. Наприклад, якщо ви показуєте малюку картки, не поспішайте сказати знайоме слово замість нього. І нехай малюк не відразу скаже слово (не змушуйте!) – використовуйте будь-яку можливість діалогу для тренування.
- Ставте малюкові питання, на які він не зможе відповісти тільки «так» або «ні». Наприклад, «Ти будеш їсти кашу чи пюре?», «Тобі дати зелений чи синій олівець?».
Звичайно, пам’ятайте, що дуже важливо хвалити малюка за будь-які, навіть незначні на перший погляд, досягнення. Використовуйте книги, розвиваючі іграшки, картки для розвитку й вивчення мов, щоб сприяти розвитку комунікативних навичок. Наша серія «Розвиток малюка» покликана сприяти приємному й цікавому навчанню й розвитку ваших діток.