1. Поясніть дитині«Навіщо читати?». Дорослі постійно кажуть, що «потрібно читати», проте далеко не всі можуть обґрунтувати цю потребу. Без цих відповідей будь-яке заохочення матиме примус.
2. Читайте самі. За даними опитування національного дослідження «Читання книжок в Україні», лише половина українських сімей із дітьми до 15 років читають упродовж кварталу бодай по одній дитячій книжці. З дорослих прочитали по книжці аж 51% опитаних.
3. Читайте цікаві книжки. Шкільна програма з літератури не найцікавіше читво навіть для дорослих, не кажучи вже про дітей. Є купа цікавих і сучасних книжок, написаних відповідно до віку ваших дітей.
4. Читайте разом. Чому б не зробити вечірнє читання сімейною традицією? Дехто переконаний, що це зближує з дітьми, особливо тоді, коли й дорослі, й малюки страшенно зайняті – роботою, соцмережами. Знайдіть книжки, які буде цікаво читати вам усім. Обговорюйте вчинки героїв. Ставте запитання. До слова, книжки також можуть послужити місточком для розв’язання певних проблем. Або просто розважити.
5. Знайдіть книжку, яка не залишить вашу дитину байдужою. І не бійтеся, якщо книжка, яка сподобалася вам, не знайде в малюка активного відгуку. Дозвольте дитині самій вибрати книжку, підіть разом у книгарню. Зводіть на якусь літературну подію, познайомтеся з цікавим письменником чи художником. І ще: хай книжки будуть у полі зору вашої дитини 🙂
За матеріалами БараБуки